موسسه مالی و اعتباری عسکریه

مدیرعامل: سید امین جوادی

تاریخچه و نحوه شکل گیری موسسه مالی واعتباری عسکریه

موسسه مالی و اعتباری عسکریه با هدف خدمت رسانی – اشتغال زایی و تقویت بنیان محرک اقتصادی و هدایت وجوه سرگردان به تولید و اشتغال و بر طرف کردن نیاز مالی اقشار آسیب پذیر اجتماع تحت عنوان صندوق قرض الحسنه در سال ۱۳۶۶ در شب ولادت با سعادت امام حسن عسکری (ع) با سرمایه اولیه نوزده هزار ریال افتتاح گردید.

در سال ۱۳۷۱ با تاسیس وزارت تعاون جمهوری اسلامی ایران و باز شدن افق تازه ای در بخش­ های مالی این موسسه با کسب مجوز از وزارت تعاون جمهوری اسلامی ایران جهت حمایت مالی و اعتباری از تمامی شهروندان به ویژه تعاون گران، بسط و گسترش فرهنگ تعاون و مشارکت­ های مردمی به تعاونی اعتبار تبدیل و به عنوان اولین تعاونی اعتبار آزاد در سطح کشور با هویت سازمانی تعاونی متبلور شد. موسسه با رویکرد مردم گرایانه و بهره ­گیری از تجربه ­های متخصصان بانکی و اقتصادی در حوزه­ ی پول و اعتبار و با خدماتی متنوع با شماره ثبت ۹۴۸۷ به ثبت رسید.

با اعطای مجوز فرا استانی از سوی وزارت محترم تعاون حوزه ­ی عملیات و فعالیت موسسه مالی و اعتباری عسکریه به سراسر کشور گسترش یافت، ارائه ی خدمات مالی مطلوب و شیوه ­های نوین بانکداری، خدمت به عموم مردم شریف ایران اسلامی سرلوحه کاری موسسه قرار دارد و در این راستا نرم افزار جامع بانکی تهیه و ساماندهی نظام مالی و تقویت زیر ساخت ­های فناوری اطلاعات و ارتباطات و ترویج فرهنگ IT و جذب نیروهای متخصص با تجربه در این زمینه در اولویت قرار گرفت و در تاریخ ۲۰/۰۴/۱۳۸۷ با شماره ثبت ۳۶۰۷۴۷ به موسسه مالی و اعتباری عسکریه تبدیل شد و در حال حاضر تحت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به فعالیت خود ادامه داده و به یاری خداوند در آینده نزدیک به عنوان بانک خصوصی در خدمت هم وطنان عزیز خواهد بود.    

ارایه­ ی تسهیلات مالی و بانکی بهتر با رعایت موازین شرعی به عموم مردم، ایجاد شبکه گسترده بانکی با رعایت استانداردهای جهانی در سراسر کشور، جذب سرمایه ‌های داخلی و نقدینگی ­های هر چند کوچک، ارایه ­ی اعتبار و سرمایه ‌گذاری در کلیه ­ی فعالیت ­های اقتصادی، جزو اهداف این موسسه می ­باشد.

موسسه مالی و اعتباری عسکریه؛ نوآوری در ارائه­ ی محصولات و خدمات بانکی و احترام به مشتریان را به عنوان اصلی زیر بنایی در دستور کار قرار داده و با جامه­ ی عمل پوشاندن به شعار انتخابی خود که «خدمت به شما افتخار ماست» و «حق با مشتری است» توانست طی مدت کوتاهی حجم زیادی از نقدینگی کشور را جذب و مهم­ تر از آن با ارائه تسهیلات در قالب قرض الحسنه اقشار آسیب پذیر جامعه را حمایت نماید.

عسکریه با بهره­ وری از نرم افزار نوین بانکی در بیش۳۰۰ شعبه فعال در کشور خدمات الکترونیکی (Online)  را آغاز کرده، هم اکنون در زمینه ‌های نوین فناوری و به کارگیری دستگاه ‌های ATM وPOS  اختصاصی و صدور کارت ­های Debit نسبت به سایر موسسات مشابه، پیشتاز و رکورددار است.

امروزه موسسه مالی و اعتباری عسکریه با بهره ‌مندی از دو دهه تجربه و پایبندی کامل به اصول اولیه خود می‌ کوشد ضمن همسویی با بانکداری بین‌ المللی از طریق رعایت اصول مشتری مداری و ارایه خدمات مطلوب و نوین بانکی سرآمدی خود را در بازار پر رقابت مالی و بانکی داخلی حفظ و ارتقاء بخشد و افزون بر این رضای خداوند را تحصیل و رضایتمندی مشتریان را جلب و همچنین به عمران و آبادانی میهن اسلامی مساعدت نماید.

اهداف تعاونی:
–          ارائه خدمات مالی و پولی سریع ساده و مطمئن به عموم شهروندان
–          استفاده بهینه از سرمایه­های ریز مردمی از طریق حسابهای قرض الحسنه و سرمایه گذاری
–          تجهیز منابع اعتباری و تخصیص آنها به سمت و سوی فعالیتهای سالم اقتصادی
–          تخصیص منابع در امور تولیدی به منظور ایجاد حداکثر ارزش افزوده سپرده­ها
–          ترویج فرهنگ تعاون و قرض الحسنه
–          تامین بخشی از نیازهای ضروری ملی-اعتباری اشخاص از طریق اعطای تسهیلات و وام قرض الحسنه
–          ایجاد فرصتهای شغلی به منظور سر و سامان یافتن خانواده­ها به خصوص جوانان
–          استفاده از فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک به منظور ارائه خدمات نوین بانکی

 

سایت : سایت رسمی موسسه مالی اعتباری عسکریه

موسسه اعتباری عسکریه > شعبه یاب