موسسه مالی و اعتباری میزان

تاریخچه موسسه میزان

میزان

موسسه مالی واعتبار میزان در بهمن ماه ۱۳۷۹ با همت۳ هزار نفر از کارکنان و قضات دادگستری خراسان بزرگ با عنوان ” تعاونی اعتبار ” تشکیل و با یک شعبه در مشهد آغاز بکارکرد .
خدمات متفاوت و نیز توانمندیهای تعاونی در همان سالهای ابتدایی فعالیت ، بستری را فراهم کرد تا میزان با توجه به درخواستهای مردمی، ارایه خدمت به اقشار مختلف جامعه را در دستور کار خود قرار دهد.
بر این اساس پس از مهیا شدن زیر ساختها ،بتدریج ۱۰۷ شعبه در استانهای خراسان رضوی، شمالی وجنوبی ایجاد و بدین ترتیب موسسه خدمات خود را از مشهد به سایر شهرستانها گسترش داد.
توسعه میزان در سال ۱۳۸۶ پس از فعالیت موفق در عرصه خدمات مالی و اعتباری در این سه استان ،در روند تبدیل از “تعاونی” به ” موسسه “قرار گرفت . این در حالی بود که همزمان با این موضوع، میزان طبق مقررات بانک مرکزی ، افزایش شعب جدید خود را متوقف کرد.
موسسه مالی و اعتباری میزان در بیش از یک دهه حضور موثر، همواره تلاش کرده است تا از طریق جذب سرمایه و اندوخته های سرگردان و بکارگیری آن در جهت تامین نقدینگی بخش های مختلف اقتصادی، ایجاد تنوع در خدمات بانکداری ، استفاده از ابزارهای مالی نوین و ارایه مشاوره های تخصصی به مشتریان، حضور هوشمندانه در بازارهای هدف داشته و با سرلوحه قراردادن قانون مداری ، اخلاق حرفه ای ، رفتار ومنش اسلامی درفعالیتهای متنوع خود، اهتمام ویژه ای رابرای جلب اعتماد مشتریان به عنوان بزرگترین سرمایه خود بکار گیرد.
مدیران این موسسه با توجه به استقبال مشتریان و اعتماد آنان ، با اخذ مجوزهای لازم ،توسعه فعالیتها را مبتنی بر قانون جاری کشور به عنوان یک راهبرد مهم در نظر گرفته و درسال ۱۳۹۰ همزمان با سال جهاد اقتصادی ساختمان سرپرستی وشعبه بزرگ ومرکزی خودرا در پایتخت افتتاح کرد.با افتتاح این شعبه ،سیستم بانکداری متمرکز و سیستم بانکداری الکترونیک موسسه نیز به صورت همزمان نصب وراه اندازی شد.

همچنین در سال ۱۳۹۱وهمزمان با نامگذاری سال تولید ملی ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ، موسسه مالی و اعتباری میزان همگام با اهداف کلان اقتصادی کشور، با بهره گیری از ظرفیت ها، تجارب و دستاوردهای ۱۲ سال حضور موفق در بازار پولی و مالی ، در مسیر رشد وتوسعه همه جانبه به بازار پرکشش جزیره کیش وارد شده است تا با ارایه خدمات مالی واعتباری متنوع به سهم خود زمینه رشد روز افزون مروارید زیبای خلیج فارس را فراهم و توان خود را نیز در معرض قضاوت بگذارد.
امروزه این نهاد مالی با برخورداری از ۱۰۷ شعبه با تکیه بر تجارب ۱۰ ساله ، خود را برای توسعه همه جانبه در نظام مالی کشور آماده می کند ، توسعه ای که با اتخاذ تمهیدات لازم عملا ازمدتی پیش با برنامه ریزی کارشناسان خورده است .
بر این اساس موسسه میزان با اتکا به نیروی انسانی مجرب ، استفاده از سرمایه سهام داران و سپرده گذاران و نیز با بهره گیری از فناوری های نوین بانکداری می کوشد تا در راستای تسهیل و تسریع توسعه اقتصادی، توانمندسازی و ارتقای بخش خصوصی ونیز پاسخگویی به نیازهای مشتریان ، خدمات خود را در سایر استانهای کشور ارایه نماید .از این رو بر اساس برنامه در نظر گرفته شده، در سال های آتی شاهد افتتاح و آغاز بکار شعب جدید موسسه میزان در سایراستانها و شهرهای بزرگ کشورمان خواهیم بود.
خیزش برای ملی شدن ، افزایش شعب ، الکترونیکی شدن فعالیتها، ارایه خدمات نوین بانکداری ، پیوستن میزان به شبکه شتاب و دهها اقدام تسهیل کننده دیگر همه از تحولات عمیقی خبر می دهد که یکی پس از دیگری شاهد به بار نشستن آنها در سطح ملی خواهیم بود .